Прв форум за пластична хирургија


Join the forum, it's quick and easy

Прв форум за пластична хирургија

Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Подигнување и намалување на гради
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyСре Апр 23, 2014 2:12 pm by Темјанушка

» Зголемување на усни
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyСре Јан 29, 2014 6:28 pm by radmila

» Операција на нос (Ринопластика)
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyСре Дек 04, 2013 12:54 pm by vafi

» Естетска корекција на уши
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyНед Ное 18, 2012 9:40 pm by cassanova

» Поставување слики
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyВто Окт 23, 2012 9:42 pm by CatWoman

» Постави потпис
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyВто Окт 23, 2012 9:39 pm by CatWoman

» Правила на форумот
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyВто Окт 23, 2012 9:34 pm by CatWoman

» Рекламирање на форумот
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyВто Окт 23, 2012 9:08 pm by CatWoman

» Спонзорски теми
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyВто Окт 23, 2012 9:06 pm by CatWoman

Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

[ View the whole list ]


Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 14 во Саб Мар 07, 2020 7:19 pm
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Зголемување на гради

Вто Окт 23, 2012 5:51 pm by CatWoman

Естетското зголемување на градите е една од најчестите корекции во естетската хирургија. Многу жени размислуваат за зголемување на градите од естетски и емоционални причини.
Главните причини за зголемувањето на …

[ Full reading ]

Comments: 1

Хируршка процедура на зголемување на гради

Вто Окт 23, 2012 5:58 pm by CatWoman

Во изработка

Comments: 0

Видови импланти

Вто Окт 23, 2012 5:56 pm by CatWoman

Постојат округли (round) и анатомски (во облик на солза) импланти.
Округлите импланти можат да бидат Кохезив I и II, додека анатомските импланти се со кохезивен гел III.
[Only admins are allowed to see this image]


[ Full reading ]

Comments: 0

Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Прв форум за пластична хирургија on your social bookmarking website

Октомври 2023
ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Most active topic starters
CatWoman
Прв форум за пластична хирургија - Portal Vote_lcapПрв форум за пластична хирургија - Portal Voting_barПрв форум за пластична хирургија - Portal Vote_rcap 
Hottie
Прв форум за пластична хирургија - Portal Vote_lcapПрв форум за пластична хирургија - Portal Voting_barПрв форум за пластична хирургија - Portal Vote_rcap 

Affiliates
free forum

Top posting users this week
No user

Statistics
Постојат b>82 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е lazo

Нашите членови се испратиле точно 44 мислења in 22 subjects