Прв форум за пластична хирургија


Join the forum, it's quick and easy

Прв форум за пластична хирургија
Прв форум за пластична хирургија
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зголемување на гради

Go down

Дали би ги зголемиле градите?

Зголемување на гради Vote_lcap100%Зголемување на гради Vote_rcap 100% 
[ 5 ]
Зголемување на гради Vote_lcap0%Зголемување на гради Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Општо гласови : 5
 
 

Зголемување на гради Empty Зголемување на гради

Пишување by CatWoman Вто Окт 23, 2012 5:51 pm

Естетското зголемување на градите е една од најчестите корекции во естетската хирургија. Многу жени размислуваат за зголемување на градите од естетски и емоционални причини.
Главните причини за зголемувањето на градите се: зголемување на големината или обликот на дојката(козметички причини), реконструкција по отстранување на дојката поради карцином, замена на постоечките стари импланти поради медицински или естетски причини и корекции на природна деформација.
Во 99% од случаевите зголемувањето се врши со силиконски мармарни импланти.
Најсовремените типови на силиконски импланти се полнети со кохезивен силиконски гел има доживотна стабилност на обликот на имплантот (engl. „form stable implant“). Постарите видови на импланти биле полнети со силиконско масло поради што доаѓало до спласнување на имплантот и менување на обликот со текот на годините, па имплантите морале да се менуваат за 10-15 години.

Најквалитетни и најпознати импланти на светскиот пазар се имплантите Ментор и Алерган.

Идеална жена кандидат за зголемување на гради треба да е постара од 18 години, да има идеална или нормална телесна тежина (индекс на телесна маса помеѓу 20 и 25), добра текстура на кожата и сл.

Постојат три основни пристапи за зголемување на гради:

  • Трансаксиларен (под пазуви)

Периареолен (низ долната половина на ареолата)
[list][*]Инграмармарен (под градите)


Последната промена е направена од CatWoman на Сре Окт 24, 2012 6:54 pm. Мислењето е променето 1 пати
CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 38
Местолокација : Скопје

https://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Зголемување на гради Empty Re: Зголемување на гради

Пишување by CatWoman Вто Окт 23, 2012 6:31 pm

Примери на зголемување гради

Поставено 450сс, под мускул, Round High Profile Gel
[Only admins are allowed to see this image][img][/img]
[Only admins are allowed to see this image]
CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 38
Местолокација : Скопје

https://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот