Прв форум за пластична хирургија


Join the forum, it's quick and easy

Прв форум за пластична хирургија
Прв форум за пластична хирургија
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Оперативен зафат Липосукција

Go down

Оперативен зафат Липосукција Empty Оперативен зафат Липосукција

Пишување by CatWoman Вто Окт 23, 2012 8:16 pm

Липосукцијата е метода во естетската хирургија, со која трајно и селективно се отстранува вишокот на масно ткиво од одредени подрачја на телото. Липосукцијата денес се смета за целосно безбедна и доверлива процедура, со минимални ризици и постоперативни компликации. Може да биде направена на лица од двата пола на возраст повеќе од 20 години. Се применува, како за отстранување на масно ткиво, така и за целулит и липоми, за преобликување на делови од телото, за гинекомастија (зголемување на гради кај мажи ) и др.
Липоскцијата не е првенствено метода за слабеење, но е докажано и дека по овој зафат лицата полесно продолжуваат со диета и побрзо губат тежина.
CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 38
Местолокација : Скопје

https://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Оперативен зафат Липосукција Empty Re: Оперативен зафат Липосукција

Пишување by CatWoman Вто Окт 23, 2012 8:22 pm

Примери
[You must be registered and logged in to see this image.][img][/img][You must be registered and logged in to see this image.]
CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 38
Местолокација : Скопје

https://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот