Прв форум за пластична хирургија


Join the forum, it's quick and easy

Прв форум за пластична хирургија
Прв форум за пластична хирургија
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Крвни згрутчувања околу имлантот - хематоми

Go down

Крвни згрутчувања околу имлантот - хематоми Empty Крвни згрутчувања околу имлантот - хематоми

Пишување by CatWoman Вто Окт 23, 2012 6:27 pm

Најчеста причина за згрутчување на крвта околу имплантот е непочитувањето на упатствата за постоперативниот режим на мирување по оперативниот зафат или зголеменото згрутчување на крвта.
CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 38
Местолокација : Скопје

https://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот