Прв форум за пластична хирургија


Join the forum, it's quick and easy

Прв форум за пластична хирургија
Прв форум за пластична хирургија
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Набирање на имплантот

Go down

Набирање на имплантот Empty Набирање на имплантот

Пишување by CatWoman Вто Окт 23, 2012 6:23 pm

Набирањето на имплантот претставува набирање на обвивката на имплантот која предизвикува "бранови" кои може да се напипаат под кожата. Тоа може да предизвика болки и надразливост и да го оштети околното ткиво.
До ова доаѓа кај многу малку пациенти кои имаат тенка кожа, многу малку своја жлезда, како и во случаеви кога имплантот се пласира под градната жлезда.
CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 38
Местолокација : Скопје

https://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот