Прв форум за пластична хирургија

Крвни згрутчувања околу имлантот - хематоми

Go down

Крвни згрутчувања околу имлантот - хематоми

Пишување by CatWoman on Вто Окт 23, 2012 6:27 pm

Најчеста причина за згрутчување на крвта околу имплантот е непочитувањето на упатствата за постоперативниот режим на мирување по оперативниот зафат или зголеменото згрутчување на крвта.
CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 33
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот