Прв форум за пластична хирургија

Корекција на асиметрични гради

Go down

Корекција на асиметрични гради

Пишување by CatWoman on Вто Окт 23, 2012 6:36 pm

Речиси секоја втора жена има асиметрични гради. Асиметријата подразбира и различен степен на опуштање на дојките. Традиционалните техники на корекција вклучуваат вметнување на имплант во помалата дојка, што претставува решение на проблемот.

CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 33
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Корекција на асиметрични гради

Пишување by CatWoman on Вто Окт 23, 2012 6:37 pm

Примери
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 33
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот