Прв форум за пластична хирургија

Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Подигнување и намалување на гради
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyСре Апр 23, 2014 2:12 pm by Темјанушка

» Зголемување на усни
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyСре Јан 29, 2014 6:28 pm by radmila

» Операција на нос (Ринопластика)
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyСре Дек 04, 2013 12:54 pm by vafi

» Естетска корекција на уши
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyНед Ное 18, 2012 9:40 pm by cassanova

» Поставување слики
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyВто Окт 23, 2012 9:42 pm by CatWoman

» Постави потпис
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyВто Окт 23, 2012 9:39 pm by CatWoman

» Правила на форумот
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyВто Окт 23, 2012 9:34 pm by CatWoman

» Рекламирање на форумот
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyВто Окт 23, 2012 9:08 pm by CatWoman

» Спонзорски теми
Прв форум за пластична хирургија - Portal EmptyВто Окт 23, 2012 9:06 pm by CatWoman

Keywords

Кој е он-лајн?
Севкупно има 3 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 3 Гости

Никој

[ View the whole list ]


Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 12 во Вто Окт 25, 2016 10:35 am
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Зголемување на гради

Вто Окт 23, 2012 5:51 pm by CatWoman

Естетското зголемување на градите е една од најчестите корекции во естетската хирургија. Многу жени размислуваат за зголемување на градите од естетски и емоционални причини.
Главните причини за зголемувањето на …

[ Full reading ]

Comments: 1

Хируршка процедура на зголемување на гради

Вто Окт 23, 2012 5:58 pm by CatWoman

Во изработка

Comments: 0

Видови импланти

Вто Окт 23, 2012 5:56 pm by CatWoman

Постојат округли (round) и анатомски (во облик на солза) импланти.
Округлите импланти можат да бидат Кохезив I и II, додека анатомските импланти се со кохезивен гел III.
[Only admins are allowed to see this image]
[Only admins are allowed to see this image]

[ Full reading ]

Comments: 0

Social bookmarking

Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Прв форум за пластична хирургија on your social bookmarking website

Ноември 2019
ПонВтоСреЧетПетСабНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Most active topic starters
CatWoman
Прв форум за пластична хирургија - Portal Vote_lcapПрв форум за пластична хирургија - Portal Voting_barПрв форум за пластична хирургија - Portal Vote_rcap 
Hottie
Прв форум за пластична хирургија - Portal Vote_lcapПрв форум за пластична хирургија - Portal Voting_barПрв форум за пластична хирургија - Portal Vote_rcap 

Affiliates
free forum

Top posting users this week

Statistics
Постојат b>81 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е kristinaahhh

Нашите членови се испратиле точно 44 мислења in 22 subjects