Прв форум за пластична хирургија

Видови импланти

Go down

Видови импланти

Пишување by CatWoman on Вто Окт 23, 2012 5:56 pm

Постојат округли (round) и анатомски (во облик на солза) импланти.
Округлите импланти можат да бидат Кохезив I и II, додека анатомските импланти се со кохезивен гел III.
[Only admins are allowed to see this image]
[Only admins are allowed to see this image]


Повеќе за големините и видовите импланти можете да погледнете на следниот линк.
[Only admins are allowed to see this link]
CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 33
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот