Прв форум за пластична хирургија
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Кој е он-лајн?
Севкупно има 2 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 2 Гости

Никој

[ View the whole list ]


Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 12 во Вто Окт 25, 2016 10:35 am

Набирање на имплантот

Go down

Набирање на имплантот

Пишување by CatWoman on Вто Окт 23, 2012 6:23 pm

Набирањето на имплантот претставува набирање на обвивката на имплантот која предизвикува "бранови" кои може да се напипаат под кожата. Тоа може да предизвика болки и надразливост и да го оштети околното ткиво.
До ова доаѓа кај многу малку пациенти кои имаат тенка кожа, многу малку своја жлезда, како и во случаеви кога имплантот се пласира под градната жлезда.
CatWoman
CatWoman
CatWoman
CatWoman

Број на мислења : 33
Join date : 2012-10-21
Age : 33
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот http://plasticsurgeon.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот